Nemecký Inštitút Roberta Kocha zavádza a šíri nepravdivé údaje o efektívnosti očkovania proti Covid-19

11.10.2021 | 12:50
6
Koncom septembra údajne klesol počet prípadov ochorenia na COVID-19 v Nemecku z 1 059 516 na 839 345, teda o viac ako pätinu.

Vyhlásenia nemeckej vlády o účinnosti vakcín sa dostávajú pod čoraz väčší tlak. Dokonca Inštitút Roberta Kocha (RKI) sa čoraz viac zamotáva vo svojich rozporuplných oficiálnych údajoch, konštatuje report24.news.

Koncom septembra údajne klesol počet prípadov ochorenia na COVID-19 v Nemecku z 1 059 516 na 839 345, teda o viac ako pätinu. Boris Reitschuster v tejto súvislosti však poukázal na štatistický podvod. Čelil za to masívnej kritike a jeho kanál bol krátko po tom na YouTube opäť vymazaný.

Tvrdé zatajovanie

Reitschuster obviňuje RKI z tvrdého zatajovania. Inštitút totiž len odhadol stav očkovania vo viac ako 200 000 prípadoch. Chorí na COVID-19 s nejasným očkovacím statusom boli zrejme započítaní medzi „neočkovaných“, čo viedlo k podhodnoteniu počtu reálne zaočkovaných.

 

Nedbalosť alebo zámer?

Okrem údajov RKI sa Reitschuster odvolával na YouTube kanál „Der subjektive Student“,  ktorý odkrýva vnucovanie údajov zo strany najvyššieho nemeckého zdravotníckeho orgánu – RKI. To možno označiť buď za nedbalé, alebo zámerne zavádzajúce. Poukázal najmä na to, že vo viac ako 30 000 prípadoch osôb nad 60 rokov nebol vôbec zistený stav očkovania. Napriek tomu ich jednoducho brali ako neočkovaných:

„Výsledkom bolo, že 23. septembra bol celkový počet hospitalizovaných prípadov COVID-19 nad 60 rokov 65 621, ale o týždeň neskôr to bolo už len 32 264. Viac ako polovica prípadov nemala očkovací status. Od 5. kalendárneho týždňa teda nebolo známych viac ako 30 000 prípadov, teda viac ako polovica prípadov, ktoré sa týkali očkovania.“

 

„Pri výpočte účinnosti očkovania sa predpokladalo, že 30 000 osôb je neočkovaných, hoci sa vlastne ani nevedelo, či dostali vakcínu. Viac ako polovica osôb nad 60 rokov nemala očkovací status, ale pre výpočet účinnosti vakcíny sa predpokladalo, že 100 percent nebolo očkovaných.“

Pochybná koronová politika vlád

Tieto zistenia sú nevyhnutné na posúdenie účinnosti vakcín. Desaťtisíce ľudí napriek očkovaniu ochorejú na koronu, niekedy s ťažkým priebehom. Očkovanie s pochybnou účinnosťou sa vyhlasuje za základ účasti na verejnom živote. Zamestnanci sa obávajú o svoje miesta. Študentom sa odopiera prístup na univerzitu, ak nepredložia doklad o očkovaní, hoci o jeho skutočnej účinnosti nie sú k dispozícii spoľahlivé údaje. To sa odráža aj na koronovej politike vlád.

 

Nešlo o prvé zavádzanie

Nie je to prvýkrát, čo Inštitút Roberta Kocha čelil obvineniu zo šírenia nepravdivých údajov. Už raz vyvolali rozruch nezrovnalosti v údajoch o očkovaní. Tie boli dokonca hlavným kritériom na prijatie vládnych protikorovných opatrení. Databáze pritom chýbala výpovedná hodnota.

 

Verejnosť tak môže len hádať, ktoré informácie z RKI sú skutočne pravdivé – a to najmä pri číslach, ktoré sa používajú na zdôvodnenie bezprecedentných zásahov do osobných práv občanov, uzatvára report24.news.

Zdroj: report24.news
Preklad: hlavnydennik.sk


Program rádia
Zmena programu je vyhradená.

  • Bez programu

Zaujímavosti